Warto wiedzieć - Porady

Islandia, krajobraz

Islandia kusi co roku turystów swoim surowym pięknem. Choć nie jest to standardowy kierunek podróży, to coraz więcej osób zamiast na wyjazd do ciepłych krajów decyduje się właśnie na podziwianie tego kraju. Warto jednak zadbać o kilka rzeczy przed podróżą. Dowiedz się, dlaczego warto wybrać ubezpieczenie turystyczne na Islandię.

 

Islandia – jak wygląda opieka medyczna i ile kosztuje?

Zwykle podczas planowania urlopu niewiele osób bierze pod uwagę możliwość skorzystania z opieki medycznej. Jednak podczas wakacji trudno uchronić się od kontuzji czy infekcji. Dlatego warto zadbać o ubezpieczenie turystyczne do Islandii .

W tym kraju obowiązuje karta EKUZ dla osób ubezpieczonych w NFZ. Natomiast warto wiedzieć, że osoby mające ją mogą skorzystać tylko z podstawowej pomocy medycznej. Za inne usługi trzeba będzie zapłacić, a koszty leczenia mogą być wysokie. Dla przykładu sam transport medyczny może się skończyć rachunkiem wynoszącym około 150 zł. Jeśli dodać do tego koszt leczenia ambulatoryjnego czy wizyt u lekarza – uzbiera się spora suma. Dlatego lepiej zadbać o wykupienie dobrego ubezpieczenia turystycznego podczas pobytu w Islandii.

 

Kiedy karta EKUZ nie pomoże na Islandii?

Kartę EKUZ może uzyskać każda osoba ubezpieczona w polskim NFZ. Uprawnia ona do uzyskania określonych usług medycznych m.in. w Islandii. Natomiast warto dowiedzieć się, w jakich sytuacjach nie zadziała. Co do zasady EKUZ nie pokrywa transportu medycznego do własnego kraju, ani też leczenia prywatnego. Jest stosowana jedynie przy zabiegach niezbędnych do ratowania zdrowia i życia. Nie zadziała także w przypadku akcji ratowniczych z udziałem helikoptera. Więcej na temat tego czym jest karta EKUZ, gdzie obowiązuje i jaki ma zakres, dowiesz się na stronie https://rankomat.pl/ekuz .

Jak wybrać dobre ubezpieczenie turystyczne do Islandii?

Zanim zdecydujesz się na wykup dodatkowej polisy na wyjazd, zwróć uwagę na kilka aspektów.

 

Zakres ochrony ubezpieczeniowej

Zakres ochrony ubezpieczeniowej to najważniejsza kwestia przy zakupie polisy. Zwłaszcza jeśli podczas wyjazdu zamierzasz spędzać aktywnie czas i uprawiać sport. Niektóre dyscypliny mogą być wyłączone z ochrony ubezpieczeniowej lub polisa z nimi będzie droższa. Zwykle w jej zakresie znajdują się koszty leczenia i ratownictwa do określonej kwoty.

W niektórych ofertach uwzględnione jest także NNW. Wiele osób decyduje się także na ochronę bagażu, dzięki czemu można zabezpieczyć się przed kosztami związanymi z jego zagubieniem czy kradzieżą. Duże znaczenie mają także wypadki po alkoholu – wielu ubezpieczycieli wymaga dopłaty, aby je również uwzględnić w zakresie ochrony.

Dużą popularnością cieszy się także uwzględnienie w polisie turystycznej OC w życiu prywatnym. W końcu na urlopie nietrudno o nieszczęśliwe wypadki. Wystarczy, że podczas zwiedzania Islandii uszkodzisz drugiej osobie sprzęt sportowy czy aparat fotograficzny. W takich sytuacjach OC w życiu prywatnym pozwala na pokrycie kosztów szkody.

 

Suma ubezpieczenia

Znaczenie ma także wysokość sumy ubezpieczenia. Powinna ona odzwierciedlać realia związane z kosztami leczenia i ratownictwa w Islandii. Niedoszacowanie tej kwoty może się skończyć w niektórych przypadkach koniecznością dopłaty ubezpieczonego.

 

Wyłączenia odpowiedzialności

Przed wyborem konkretnej oferty na polisę turystyczną sprawdź, w jakich sytuacjach ubezpieczyciel nie pokryje roszczeń lub nie wypłaci ubezpieczenia. Zwykle dzieje się to w przypadku szkód powstałych na skutek uprawiania sportu, pod wpływem substancji odurzających lub będących wynikiem udziału w zamieszkach czy innej nielegalnej aktywności. Zatem warto dokładnie przeanalizować zapisy w ogólnych warunkach ubezpieczeniowych.

Zwracając uwagę na tych kilka aspektów znacznie łatwiej wybierzesz odpowiednie ubezpieczenie na czas pobytu w Islandii.

 

Dlaczego warto znaleźć dobrą ofertę ubezpieczeniową przez porównywarkę?

Polisy turystyczne często są oferowane przez biura podróży jako dodatkowy pakiet do wycieczki. Choć ich zakup jest wygodny, to nie zawsze taka oferta jest najkorzystniejsza. Dlatego jeśli nie chcesz przepłacić, a przy tym szukasz dobrego ubezpieczenia turystycznego, lepiej rozejrzeć się w innych miejscach. Coraz więcej osób decyduje się na zakup polisy, korzystając z internetowych porównywarek. Oto powody, dlaczego to rozwiązanie zyskuje na popularności.

 

Oszczędność czasu

Z kalkulatora ubezpieczeniowego możesz skorzystać o dogodnej dla siebie porze, w dowolnym dniu tygodnia, również w weekendy. Wystarczy poświęcić kilka minut, aby wypełnić krótki formularz. W efekcie uzyskasz zestawienie z ofertami od wielu TU. To szczególnie ważne dla osób, które nie mają czasu.

 

Możliwość porównania ofert od kilku towarzystw ubezpieczeniowych

Warto wiedzieć, że w zależności od towarzystwa ubezpieczeniowego można uzyskać inną wycenę oferty o podobnych warunkach. Dlatego warto porównać propozycje przynajmniej od kilku firm. Dzięki temu łatwiej wybierzesz najlepszą polisę turystyczną dla siebie.

Zadbaj o dobre ubezpieczenie przed wyjazdem na Islandię. To przełoży się na większe poczucie bezpieczeństwa i spokoju podczas zwiedzania tego pięknego kraju.

Tematy:

Natura / Turystyka - Ciekawe miejsca

Raudisandur

Raudisandur (is.Rauðisandur) lub (Red Sand), to właśnie plaża z czerwonego piasku. W zatoce Breidafjordur leży plaża kompletnie piaskowa. Rozciąga się na długość ok 10km . Te wspaniałe barwy piasku ró...

Góry regionu Landmannalaugar - północno zachodnia Islandia (opis i zdjęcia)

Rzadko które góry są tak barwne i bogate w niezwykłą roślinność jak góry w regionie Landmannalaugar. Nieopodal znajduje się jeden ze słynniejszych wulkanów Islandii - wulkan Hekla. Dzięki niezwykłym formom geologicznym, ro...

Porady / Co warto wiedzieć

Dlaczego warto mieć ubezpieczenie turystyczne? 4 główne powody !

Ubezpieczenie turystyczne online to nasza ochrona na czas podróży z rodziną, a także podczas służbowych wyjazdów. W skrócie możemy powiedzieć, że chroni nas przed nieszczęśliwymi zdarzeniami. Może to być ubezpieczenie ko...

Podstawowe zwroty w różnych językach

Nie mamy pewności, czy kiedyś nie przydarzy nam się sytuacja powiedzenia kilku słów w obcym języka, na przykład w przypadku zgubienia się. Niestety nie wszyscy mieszkańcy danego kraju będą mówić bi...