Natura / Turystyka - Ciekawe miejsca

Rejkiawik skuty lodem

Rejkiawik  to jedno z najbardziej wysuniętych na północ miast Islandii zwane jako Bay of Smoke, zadziwia o każdej porze roku.

Miasto Rejkiawik

Reykjavik - kolorowa zabudowa miasta

Stolica Islandii jest oddalona tylko 45 minut jazdy samochodem od międzynarodowego lotniska w Keflaviku, a położony jest w południowo-zachodniej części wyspy. Bardzo popularne miejsce na letni wypoczynek, ale z perspektywą obserwacji zorzy polarnej, zima też jest wybierana przez turystów. Goście, bez względu na to, jak długo mają chęć tutaj pozostać, nie należy przegapić okazji do zwiedzania niedaleko oddalonych miejsc poza granicami miasta, gdzie natura wygrywa ze wszystkim.

Opery Harpa, Adres: Austurbakki 2, Reykjavík

  • Reykjavik znajduje się na półwyspie, w otoczeniu kilku wzgórz, które zapewniają wspaniałe punkty widokowe Moody Reykjanes i Esja. Pełny  kolorów Rejkiawik jest gospodarzem międzynarodowych festiwali i imprez sportowych, ale także ma żywą kulturę własną. w Rejkiawiku jest wiele muzeów opisujących prawie każdy aspekt historii tego kraju. Występują również galerie i sale koncertowe, które goszczą sławnych artystów (National Opera i teatr)        

Zabudowa Rejkiawik

Wielokrotnie nagradzane restauracje szczycą się rewelacyjnymi potrawami, w tym owoce morza. Życie w mieście tętni w dzień i w nocy.

Reykjavik

 

  • Perlan

Budynek Perlan to jeden z dwóch najbardziej znanych zabytków Reykjaviku  leżący na  wzgórzu Oskjuhlid Hill. Zbiorniki posiadają naturalnie podgrzewaną ciepłą wodę dla miasta i nad zbiornikami w szklanej kopule mieści się restauracja. Wewnątrz budynku organizowane są targi rzemiosła lub wystawy sztuki. Widok z zewnątrz jest przepiękny

 

  • Hallgrímskirkja kościół w Reykjavíku

Pięknie wyrzeźbione z betonu, ukończony w 1986 roku. Możemy wyjechać windą na sam szczyt kościoła. Ma 73 m wysokości i jest drugim po Smáratorg 3 pod względem wysokości budynkiem Islandii.

  • Laugarvegur

Oryginalna i główna ulicy handlowa w Rejkiawiku. Stolica posiada dwa  międzynarodowo urządzone centra handlowe Kringlan i Smaralind.

  • Stare Miasto Rejkiawik (Old Town)

Austurvollur to nazwa nadana placu na Starym Mieście w Rejkiawiku. Tutaj: Domkirkja kościół, Gmach Parlamentu i elegancki hotel w stylu art deco Borg.

  • Stary Port

Oddzielony od portu handlowego, to miejsce, z których możemy się udać na wycieczki wielorybów . Zacumowane stare łodzie rybackie zapewniają wspaniałe możliwości fotograficzne.

  • MUZEUM NARODOWE

oraz

  • Dom Kultury i Muzeum Fotografii w Reykjaviku są również polecane.


  • Tjornin - Staw zwany jeziorem, który znajduje się w centrum miasta. Ma fontannę i bogactwo ptaków.


  • Blue Lagoon

Błękitna laguna Islandia

Słynna atrakcja oddalona  jest tylko 30 minut jazdy samochodem od stolicy. Ten surrealistyczny niebieski proszek,  para laguny otoczona skałami przyciąga wzrok. Blue Lagoon (więcej informacji >> tutaj) oferuje bardzo dogodny dojazd z Reykjaviku lub z lotniska w Keflaviku.

Tematy:

Porady / Co warto wiedzieć

Islandia przydatne informacje dla turystów

Wyspiarska Islandia może poszczycić się wieloma atrakcyjnymi dla turystów miejscowościami. Warunki do rozwoju turystyki są tu dość dobre, czemu sprzyja ciekawa przyroda i ciekawa budowa geologiczna Islandii. Islandia jest wyspą ...

Podstawowe zwroty w różnych językach

Nie mamy pewności, czy kiedyś nie przydarzy nam się sytuacja powiedzenia kilku słów w obcym języka, na przykład w przypadku zgubienia się. Niestety nie wszyscy mieszkańcy danego kraju będą mówić ...

Natura / Turystyka - Ciekawe miejsca

Dynjandi Wodospad (Fjallfoss)

Dynjandi to opuszczone gospodarstwo. Jednak powyżej kryje się największy wodospad zachodnich fiordów i jeden z najpiękniejszych w Islandii, również o nazwie Dynjandi.Wodospad jest także znany pod inną nazwą jako wodospad Fj...

Muzeum Morskie Osvor niedaleko Bolungarviku

Muzeum składa się z replik dziewiętnastowiecznej podwójnej kabiny rybackiej, oraz miejsca suszenia ryb . Miejsce ma uzmysłowić turystom jakiego sprzętu rybackiego używano w tamtych czasach, które służyły do połowów. Muzeum da...