Natura / Turystyka - Ciekawe miejsca

Rejkiawik skuty lodem

Rejkiawik  to jedno z najbardziej wysuniętych na północ miast Islandii zwane jako Bay of Smoke, zadziwia o każdej porze roku.

Miasto Rejkiawik

Reykjavik - kolorowa zabudowa miasta

Stolica Islandii jest oddalona tylko 45 minut jazdy samochodem od międzynarodowego lotniska w Keflaviku, a położony jest w południowo-zachodniej części wyspy. Bardzo popularne miejsce na letni wypoczynek, ale z perspektywą obserwacji zorzy polarnej, zima też jest wybierana przez turystów. Goście, bez względu na to, jak długo mają chęć tutaj pozostać, nie należy przegapić okazji do zwiedzania niedaleko oddalonych miejsc poza granicami miasta, gdzie natura wygrywa ze wszystkim.

Opery Harpa, Adres: Austurbakki 2, Reykjavík

  • Reykjavik znajduje się na półwyspie, w otoczeniu kilku wzgórz, które zapewniają wspaniałe punkty widokowe Moody Reykjanes i Esja. Pełny  kolorów Rejkiawik jest gospodarzem międzynarodowych festiwali i imprez sportowych, ale także ma żywą kulturę własną. w Rejkiawiku jest wiele muzeów opisujących prawie każdy aspekt historii tego kraju. Występują również galerie i sale koncertowe, które goszczą sławnych artystów (National Opera i teatr)        

Zabudowa Rejkiawik

Wielokrotnie nagradzane restauracje szczycą się rewelacyjnymi potrawami, w tym owoce morza. Życie w mieście tętni w dzień i w nocy.

Reykjavik

 

  • Perlan

Budynek Perlan to jeden z dwóch najbardziej znanych zabytków Reykjaviku  leżący na  wzgórzu Oskjuhlid Hill. Zbiorniki posiadają naturalnie podgrzewaną ciepłą wodę dla miasta i nad zbiornikami w szklanej kopule mieści się restauracja. Wewnątrz budynku organizowane są targi rzemiosła lub wystawy sztuki. Widok z zewnątrz jest przepiękny

 

  • Hallgrímskirkja kościół w Reykjavíku

Pięknie wyrzeźbione z betonu, ukończony w 1986 roku. Możemy wyjechać windą na sam szczyt kościoła. Ma 73 m wysokości i jest drugim po Smáratorg 3 pod względem wysokości budynkiem Islandii.

  • Laugarvegur

Oryginalna i główna ulicy handlowa w Rejkiawiku. Stolica posiada dwa  międzynarodowo urządzone centra handlowe Kringlan i Smaralind.

  • Stare Miasto Rejkiawik (Old Town)

Austurvollur to nazwa nadana placu na Starym Mieście w Rejkiawiku. Tutaj: Domkirkja kościół, Gmach Parlamentu i elegancki hotel w stylu art deco Borg.

  • Stary Port

Oddzielony od portu handlowego, to miejsce, z których możemy się udać na wycieczki wielorybów . Zacumowane stare łodzie rybackie zapewniają wspaniałe możliwości fotograficzne.

  • MUZEUM NARODOWE

oraz

  • Dom Kultury i Muzeum Fotografii w Reykjaviku są również polecane.


  • Tjornin - Staw zwany jeziorem, który znajduje się w centrum miasta. Ma fontannę i bogactwo ptaków.


  • Blue Lagoon

Błękitna laguna Islandia

Słynna atrakcja oddalona  jest tylko 30 minut jazdy samochodem od stolicy. Ten surrealistyczny niebieski proszek,  para laguny otoczona skałami przyciąga wzrok. Blue Lagoon (więcej informacji >> tutaj) oferuje bardzo dogodny dojazd z Reykjaviku lub z lotniska w Keflaviku.

Tematy:

Porady / Co warto wiedzieć

Wieloryby wokół Islandii - Pytania i Odpowiedzi (także polecani organizatorzy + film)

Kiedy jest najlepszy czas na oglądanie wielorybów rano czy po południu?Wycieczki dzikiej przyrody jak oglądanie wielorybów nie uzależnione od pory dnia. Czasami większa aktywność jest rano niż po południu i od...

Podróż samochodem po Islandii i Golden Circle

Podczas zwiedzania Islandii samochodem należy pamiętać o surowości klimatu, bardzo dużych odległościach między obszarami zamieszkanymi oraz gwałtownych zmianach warunków atmosferycznych niezależnie od pory roku. W Islandii jest wiele dróg nie ut...

Natura / Turystyka - Ciekawe miejsca

Na krańcu świata - Fiordy Zachodnie (is. Vestfirðir) (ang. Westfjords)

Firody Zachodnie Islandii leżą daleko na północnym Atlantyku i niemal oderwane od reszty kraju. Region znany jako z angielskiego Westfjords jest jednym "najbardziej spektakularnych" Islandii.   Półwysep Vestfirðir z pozostałą częścią wyspy łą...

Wyspa Vigur

Maskonury, edredony (kaczka edredonowa), nurzyki, rybitwy arktyczne występują na tej wyspie i są jak magnes, i wszystkie ptaki występują w licznych gromadach. Wyspa Vigur to wyspa ptaków. Rzeczywiście, ja...